czwartek, 22 lipca 2010

Bauhaus University Weimar



jest krzesło do wspięcia się na

Od trzech lat Bauhaus University Weimar umożliwia absolwentom architektury i pokrewnych kierunków z całego świata wykonywanie swojej pracy doktorskiej w ramach Urban Heritage Research Program (w wolnym tłumaczeniu Program Badawczy Dziedzictwo Miejskie).

Pod koniec czerwca, po przejściu wszelkich procedur kwalifikacyjnych, otrzymałem miłą informację o przyjęciu mnie na studia pod opieką profesora Franka Eckardta [tu CV i lista arcyciekawych aktywności], który zgodził się być promotorem mojej anglojęzycznej pracy.

W związku z moją utrwaloną tendencją do obnażania pracy w trakcie pracy, w zgodzie z hasłami anarcho-demokracji i otwartego procesu twórczego, założyłem bloga, na którym sukcesywnie będą pojawiać się wszelkie treści związane z doktoratem o roboczym tytule: German Urban Heritage as a Design Factor in Polish Middle Pomerania.




Weimar.... bo tu bije źródło.

Prof. Ella Chmielewska (University of Edinburgh) i Jerzy Elżanowski (Montreal, Canada) - to oni wpłynęli na moją decyzję o wyborze Bauhausu na miejsce ubiegania się o doktorat.

3 komentarze:

  1. Gratulejszyns :) Miło, że w swoim rozwoju naukowym zważasz na lokalność, obawiam się (może na wyrost), że temat pracy doktorskiej może być rozpatrywany jako polityczny. Może rozszerzyć spektrum badań na miks wielu różnych kultur architektonicznych na Pomorzu Środkowym? Choć z drugiej strony to trochę zbyt ogólne... W każdym razie życzę powodzenia, subskrybuję Twojego kolejnego blogaska, zabieram się za czytanie, życzę sobie i nam wszystkim częstych i treściwych wpisów.

    Pozdrawiam,
    JJ

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki Jarku.

    Bardzo cenię sobie Twoje uwagi i nie mogę doczekać się chwili kiedy będę mógł do tej roboty na całego siąść.

    Co do uwzględnienia wielu kultur - tytuł cały czas jest roboczy, jak zaczniesz czytać szkice na blogu - tak jak się domyślasz, nie da się ugryźć problemu z jednej strony tylko :)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Natknąłem się na pracę magisterską Aleksandra Pawińskiego pt. "Obraz miasta jako element dziedzictwa kulturowego na przykładzie Koszalina w opinii młodzieży". Autor przedstawił szereg wyników jego własnych badań, z których wynika, że młodzież ma wiedzę o Koszalinie bliską zeru (5% deklaruje, że wie o dacie praw miejskich - wiedza nie była weryfikowana, a NIKT z badanych nie wiedział na jakim prawie założono Koszalin). Magisterka do poczytania w czytelni KBP.

    OdpowiedzUsuń